ماه تمام

... سپس دینم را توسّط پسر او «محمّد» که مایه رحمت همه جهانیان است کامل کنم، او برخوردار از کمال موسى، نورانیّت عیسى، صبر ایّوب بوده و سیّد و سرور همه اولیاى من است، در ایّام غیبت او دوستانم ذلیل و خوار مى‏شوند، تا آنجا که سرهاى آنان را همچون سرهاى ترک و دیلم (کفّار) براى هم هدیّه مى‏فرستند، آنان را بکشند و بسوزانند، در آن روزگار اولیایم ترسان و وحشت زده‏اند، و پیوسته زمین از خونشان رنگین شود، و ناله و فغان در میان زنانشان بلند گردد، آرى آنان دوستان حقیقى من مى‏باشند، توسّط همانان هر فتنه کورى را دفع کنم، و از برکت ایشان هر شبهه و مصیبت و سختى را مرتفع سازم، آنانند که درودها و بخشایشى از پروردگارشان بر آنها است و ایشانند راه یافتگان.

درمنابع متعددی از جمله "اصول کافی"،"اختصاص شیخ مفید،"امالی" شیخ طوسی،"عیون اخبار الرضا(ع)" و "کمال الدین و تمام النعمه" حدیث مشهوری به نام لوح است که در آن سخن از تمامی امامان آمده است.

نوشته شده در سه شنبه بیستم اردیبهشت 1390 ساعت 11:21 توسط fahim 43 3926 نظر

 

  مرحوم حاج سید محمد تقی مشیری، از سادات با تقوا و زاهد مشهد مقدس بود. ایشان افتخار مصاحبت مرحوم آیت الله حاج سید علی مجتهد سیستانی را داشت، وی در علم "جفر" مهارت کامل دارا بود و مجهولاتی را به وسیله آن معلوم و گم شده هایی را پیدا می کرد. وی نقل می کرد:

 « زمانی مبتلا به پا درد شدم به طوری که راه رفتن برایم مشکل بود، هر چه توانستم معالجه کردم اما بهتر نشد تا جایی که گاهی مرا به دوش می کشیدند و می بردند. اغلب با کمک عصا به زحمت راه می رفتم. چاره آن را منحصر به تشرف خدمت حضرت ولی عصر (عج) دیدم و راه تشرف را از طریق علم جفر یافته بودم. پس حساب کردم چه وقت و با چه ظاهری آن حضرت به زیارت جدش حضرت رضا (ع) مشرف می شدند، معلوم کرد ...

نوشته شده در دوشنبه پانزدهم آذر 1389 ساعت 21:54 توسط fahim 43 یک نظر

پیام غدیر را برسانیم

نوشته شده در جمعه پنجم آذر 1389 ساعت 14:15 توسط fahim 43 بدون نظر

سينماي ملك سليمان، يك قدم سينماي ايران را به سينماي «تراز» جهاني نزديك كرد

 

 

نوشته شده در یکشنبه بیست و سوم آبان 1389 ساعت 5:26 توسط fahim 43 بدون نظر

ایام حج است . مکه این روزها در تکاپوی پذیرایی از کسانی است که به رسم ابراهیم،برای طواف کعبه می آیند. از گوشه گوشه عالم، حاجی به سمت مکه سرازیر شده است. کعبه سنگی است تا ره گم نشود اما کعبه ی راستین کجاست؟ مگر باطن کعبه جز حسین است؟

در این گیر ودار که کعبه راستین در خطر ابرهه است،بی خبران سرگرم حجی دیگرند، اینان نمیدانند هستی بر مدار حسین می چرخد. در این میان تنها کوفه است که تکانی می خورد. پیک در پیک نامه  می آید اما آیا میتوان به مرد نمایان کوفه دل بست؟ تاریخ میگوید: نه. مگر ماجرای  ماه غریبستان کوفه و شب های پر رمز وراز چاه و نخلستان علی فراموش شدنی است؟ اما نه! و حسین حج را نیمه رها میکند و راه کوفه در پیش میگیرد. میرود تا سرنوشت تاریخ را با خون  رقم بزند. گاه ،عزت و افتخار، در صلح سبز حسنی است و گاه در پیکار سرخ حسینی .

قافله عاشورا خیمه در کربلا می زند ، تا سرخ ترین روز تاریخ  رقم بخورد تا جایی که هفتاد و دو کهکشان در مدار عشق به وصل برسند. شاید اگر کودک شش ماهه ی حسین(ع)  در کربلا به خون نمی غلتید غزل گریه کربلا ، بیت الغزل نداشت و شاید ضرباهنگ  دو بیتی  هیهات من الذله ، این همه بر جان عاشقان کاری نبود. حالا بعد از آن همه طوفان، حسین در کربلا آرام گرفته است. جایی که آرامگاه دل های بی قرار است و راز ماندگاری و دلبری حسین، در آزادگی اوست. بیرقی که برای مانایی اش، فدا شدن عباس ها و علی اکبرها آسان می نماید.

از کتاب نجوای شبانه- جمعی از نویسندگان

نوشته شده در پنج شنبه سیزدهم آبان 1389 ساعت 23:21 توسط fahim 43 2 نظر


» قسمتی از حدیث لوح جابربن عبدالله انصاری
» مرحوم حاج سید محمد تقی مشیری
» پیام غدیر را برسانیم
» تحلیل دکتر حسن عباسی از فیلم ملک سلیمان:
» حج غریبستانكد ماوس